Історія

З-поміж усіх підприємств Полтавської області тільки одне може пишатися майже 200-літньою історією – Кременчуцький річковий порт, заснований у далекому 1823 році.

Вже в ХХ столітті це була основна пристань, яка обслуговувала численний аграрний регіон, оскільки мала привілейоване географічне положення. Крім сільськогосподарських продуктів, водним шляхом із Кременчука відправлялися гужові повозки та екіпажі. Товариства та безліч приватних осіб розсилали свої пароплави по Дніпру та чотирьом його притокам. Щоденно декілька пасажирських пароплавів відправлялися не тільки вверх, але і вниз до Катеринослава. По Дніпру проходили безліч різноманітних продуктів та виробів: дерев’яний посуд та інші дерев’яні вироби, смола, дьоготь, скло, залізо у всіх видах, крейда, цукор, вугілля та інше. Кременчуцька пристань була чи не найбільшою із всіх подібних пристаней на Дніпрі.

Шляхом перетворення державного підприємства – Кременчуцький річковий порт в 1993 році було перейменоване у Відкрите акціонерне товариство “Кременчуцький річковий порт”.

На виконання вимог Закону України «Про акціонерні товариства» загальними зборами акціонерів, що відбулися 26 квітня 2012 року, прийнято рішення про перейменування підприємства у Публічне акціонерне товариство «Кременчуцький річковий порт», а загальними зборами акціонерів від 26 квітня 2018 року – у Приватне акціонерне товариство «Кременчуцький річковий порт».


Історія. Кременчуцький річковий порт


Історія. Кременчуцький річковий порт

сторія. Кременчуцький річковий портОфіційний сайт ПрАТ «Кременчуцький річковий порт», 2023
Використання матеріалів сайту без погодження з власником - заборонене

Розробка та підтримка - Poltava.Info - новости Полтавы